,,Orașul Emoțiilor”

Astazi, la scoala noastra, grupa mica s-a familiarizat cu noțiuni despre corpul uman. Am călătorit in ,,Orașul Emoțiilor”și am vorbit despre fiecare ,,emoție “atinsa de minge in cadrul jocului.La final am ascultat o poveste terapeutica pentru copii.La celelalte doua grupe, copiii au avut astazi ca tema « Arca lui Noe » : animalele sălbatice și domestice. La ora de lectura, au audiat, citit și discutat despre Legenda Cerbului. În partea a doua a activităților, au efectuat diferite exerciții care aduceau in prim-plan modul de viata, folosul adus de animale oamenilor și ocrotirea acestor vietati. Cel mai mult, copiilor le-au plăcut ghicitorile. Au inventat și ei câteva🦝🐾💚!Scoala Româneasca « EuropaNova » este un proiect sustinut de Departamentul pentru Românii de Pretutindeni – Secretariatul General al Guvernului Romaniei. #DRPRomania ; Ambasada României în Regatul Belgiei

https://www.facebook.com/ScoalaRomaneascaEuropaNova/posts/374212404490609