Ziua Internațională a Drepturilor Copilului

În fiecare an, pe 20 noiembrie, sărbătorim Ziua Internațională a Drepturilor Copilului ❤️. Astăzi am învățat ca fiecărui drept îi revine și o responsabilitate. În partea a doua a activitatii, am continuat cu proiectul Torbița mea pentru Moș Crăciun.Cei mici, au interpretat, pe rând, rolurile din povestea Capra cu trei iezi de Ion Creanga,după ce au ascultat povestea. Au pregătit căsuțe pentru păsărele, dar si multe activități ludice.La final, ne-am pregatit pentru a-l intampina cum se cuvine pe Mos Craciun. Noi repetam

1 Decembrie 1918 – “Trăiască România dodoloață! ” ❤️💛💙De ziua României, copiii de la școala românească au vorbit despre simbolurile nationale, au cântat imnul țării, au scris felicitări, si și-au exprimat opinia in legătura cu ce face România specială. În partea a doua a activităților, ne-am pregătit de sărbători, învățând și cântând colinde de Crăciun.

Scoala Româneasca « EuropaNova » este un proiect sustinut de Secretariatul General al Guvernului – Departamentul pentru Românii de Pretutindeni. #DRPRomânia . Ambasada României în Regatul Belgiei

https://www.facebook.com/ScoalaRomaneascaEuropaNova/posts/406961111215738