Profesorii noștri

Cristina Galan

« Pe doamna profesoară Cristina Galan o cunosc de 4 ani de când fiul meu a început cursurile la Școala românească EuropaNova. Este o persoană caldă, apropiată de copii, dar în același timp autoritară. Se observă că este pasionată de această profesie. Este implicată, motivată, încurajează copiii pentru atingerea obiectivelor. Se înțelege bine cu elevii, care îi învață, le explică frumos și nu țipă, glumind deseori. Doamna profesoara știe sa îmbine utilul cu plăcutul, găsește aspectele pozitive dar și pe cele negative arătând o cale de rezolvare. Știe să se facă ascultată și cultivă dragostea de a învăța, cu tot ce este interesant. Consider că doamna profesoara are abilitățile unui profesor ideal : loialitate, sinceritate, încurajare, înțelegere, creativitate, transparență, empatie, entuziasm.
Mă bucur ca avem la școala românească un profesor ca dumneaei. »